×
 x 

Grozs tukšs
Grozs
Grozs tukšs

Mule1 CamelBak M.U.L.E. ir mugursoma, kas paredzēta dzeramā ūdens nēsāšanai uz muguras. To ir izstrādājis uzņēmums CamelBak. Šai mugursomai ir pieejama civilā un militārā versija. Manā īpašumā nu jau kādu laiku ir tās militārā versija, tapēc šajā apskatā varēsiet izlasīt tikai par to.

.Daži fakti:

Ūdens rezervuāra tilpums: 100 oz (3.0 l)
Izmēri: 18.5 in x 10 in x 5 in (470 mm x 254 mm x 127 mm) Tilpums: 8.84 l plus ūdens
Svars: ar tukšu ūdens rezervuāru 0.82 kg (1.81 lbs), ar pilnu - 3.65 kg (8.06 lbs)

Mule7

Soma ir izgatavota no CORDURA auduma, kas piešķir tai augstu izturības koeficientu. Kopējais somas tilpums ir 11,84 litri, no kuriem 8,84 litri ir somas nodalījumiem un 3 litrus aizņem ūdens rezervuārs OMEGA (par to tiks pastāstīts citā rakstā). Tai ir trīs nodalījumi – 1) lielais somas nodalījums ūdensmaisam; tajā ielien ne tikai ūdens rezervuārs, esmu iemānījis tur vēl dažas lietas pēc vajadzības, 2) augšējā kabata un 3) apakšējā kabata ar iekšējām sadaļām. Visi nodalījumi aiztaisāmi ar rāvējslēdzi, un katram no tiem apakšā ir drenāžas caurums. Jāmin, ka ūdens rezervuāra nodalījumam ir nostiprinātas sieniņas ar iešūtu siltumu atstarojošu materiālu, kas liedz ūdenim atdzist ļoti ātri un sasalt zemās temperatūrās. Ūdens rezervuārs stiprinās ar āķi pie piešūtas siksniņas nodalījuma augšdaļā. Apakšējai kabatai ir uzšūtas jostas papildus somiņu stiprināšanai pēc MOLLE sistēmas, tās iekšienē ir vairākas mazas kabatas sīkumu salikšanai. Augšējā kabata ir vienkārša kabata ar vienu nodalījumu.

Somai augšējā daļā ir piešūts rokturis, zem kura ir atvere caurulītes izvadīšanai no somas, no ūdens rezervuāra. Somai ir pastiprinātās un paplašinātās plecu siksnas tādā pašā krāsā kā pati soma. Plecu siksnām ir savienojuma siksna ar plastmasas klipšiem, kas ļauj nēsātājam somu nostiprināt ciešāk uz krūšukurvja. Plecu siksnām ir iešūti plastmasas klipši, kas ļauj ātri noņemt somu.

Somai ir jostas siksna, kas darināta no vienkāršas siksnas ar plastmasas klipšiem. Ja lietotājs negrib to lietot, somai ir iešūtas divas mazas kabatas, kur to ir iespējams paslēpt.

Somas muguras panelim ir iešūti trīs cieta, bet elastīga materiāla paneļi, veidojot reljefu labākai muguras ventilācijai un nostiprinot kopējo somas konstrukciju. CamelBak šo sistēmu apzīmējis ar preču zīmi Air Director (tulkojumā no angļu val. gaisa direktors). Panelim augšējā un apakšējā daļā ir piešūti D veida plastmasas gredzeni, kurus var izmantot somas piestiprināšanai pie jebkā (piemēram, esmu stiprinājis to pie lielās somas) vai cita ekipējuma piestiprināšanai.

CamelBak piedāvā dažādas šīs somas militārā modeļa versijas, kas pamatā atšķiras ar kamuflējumu. Manā rīcībā ir bijušas divas šādas somas – viena bija ACU kamuflējumā, bet otra ir Woodland, kuru lietoju arī pašreiz.

Somai tiek piedāvāti dažādi aksesuāri, kurus šeit neaprakstīšu, tos varat apskatīt ražotāja mājaslapā.

Šis somas M.U.L.E. variants ir jaunākais. Pirms tā ir bijuši vairāki citi varianti, kas redzami bildēs. Manuprāt, pēdējais variants ir izdevies stipri labāk par tā priekštečiem.
mule_old1mule_old2mule_old3 

Tātad par manu pieredzi, lietojot šo somu.

Somas pamatā ir stingra konstrukcija, kas nojaušams jau tikai pēc tās izskata. Pataustot šo somu ar roku, ir skaidrs, ka vizuālais izskats nav bijis maldinošs, savukārt tās lietošana to tikai vēlreiz apstiprina.

Esmu šo somu veiksmīgi lietojis divus gadus vairākās militārājās mācībās bez jebkādām problēmām. Ar trim litriem ūdens uz muguras sajūta ir ļoti ērta, arī skrienot un rāpojot. Rāpojot ar ķiveri, ir bijusi viena ķibele - soma stumj ķiveri uz galvas pusi, bet šī problēma tika novērsta ar somas plecu siksnu savilkšanu.

Somasaugšējā kabatā es parasti lieku pončo vai pārtiku, savukārt apakšējā kabatā dažādus sīkumus, kas nepieciešami mežā. Ir nācies abās kabatās nēsāt munīciju. Svara atšķirība, protams, bija jūtama, taču soma uzvedās labi un komfortablā sajūta nezuda.

Dažkārt man ir bijusi vēlme, kaut soma būtu lielāka tilpuma, taču tas ir subjektīvi. Citi karavīri lielu daļu sava ekipējuma (vienai dienai) nēsā uzkabē, tāpēc pieņemu, ka katrs somas lietotājs tilpuma jautājumu uztvers atšķirīgi.

Tāpat somu mēdzu lietot ikdienā, sēņojot vai ejot vienas dienas pārgājienos.

Secinājumi

Viena no labākajām maza tilpuma somām, ko jebkad esmu redzējis (pētot arī citu cilvēku iegādāto ekipējumu) un lietojis. Ļoti praktiska. Piemērota vienas dienas pārgājieniem un militārajiem uzdevumiem.

Manā skatījumā mīnusu šai somai nav.

Mule2Mule3Mule4Mule5Mule6Mule9Mule10Mule11Mule12Mule13Mule14