×
 x 

Grozs tukšs
Grozs
Grozs tukšs

 Ņemot vērā lielo pasūtījumu skaitu, piegādes var kavēties. Plānojiet savus pirkumus savlaicīgi!

FOX Knives Japāņu Asināšanas (ūdens) akmens

Vērtējuma nav: 0

SKU:
Cena: 41,95 €
Atlaide
Iesk. PVN: 7,28 €
Graudainība
Skaits mūsu noliktavā: 1
Preloader
Japāņu ūdens akmeņi - gan dabiskie, gan sintētiskie - ir pazīstami ar izcilu asināšanas veiktspēju ne tikai japāņu nažiem, bet arī to rietumu ekvivalentiem. Tie atšķiras no citiem asināmajiem ar to, ka brīvi sasaistītie abrazīvie materiāli asināšanas laikā viegli atdalās, atklājot jaunas, asas daļiņas, kuras iedarbojas uz asināmo instrumentu. Ūdens akmeņus eļļo tikai ar ūdeni! Nekad nelietojiet eļļu!
 
Šie sintētiskie ūdens akmeņi ir pieejami ar vienu graudainību vai divpusēji, ar diviem atšķirīgiem graudainības akmeņiem:
 • Grauds 280 - izmērs 16.20x5x1.7 cm
 • Grauds 1000 - izmērs 16.40x5x1.7 cm
 • Grauds 3000 - izmērs 18.50x6.5x2 cm
 • Kombinētais grauds, divpusējs akmens 280/1000 - 18x5x2.4 cm
Akmeņi ir komplektā ar gumijas pamatni.

Izgatavoti Japānā.

Kuru graudainību izvēlēties?
 • Rupjie japāņu ūdens akmeņi (apt. no 100 līdz 600) ideāli piemēroti nažiem, kas ir ļoti neasi un prasa ilgu asināšanu ar smalkākiem nažiem. Rupjā graudainība palīdz atjaunot asmens pareizu formu (piemēram, plaši pazīstamo V-izskata formu). Taču pēc šāda akmens izmantošanas ir ieteicams pabeigt asināšanu ar smalkāku akmeni, lai izveidotu asmens stabilu formu (nevis rupju asinājumu) un biezāku asmens struktūru, kas sniegs labāku griešanu un ilgāku asuma noturību. Rupjie akmeņi tiek izmantoti arī lai pataisītu asmeni plānāku, kas ļauj sastapties ar mazāku pretestību griešanas laikā.
 • Smalkie japāņu ūdens akmeņi (apt. no 600 līdz 3000) ir ideāli asuma uzturēšanai, kad nazis tikko palicis neass, kā arī asināšanas pabeigšanai, kad tikko pabeigta asināšana ar rupjo akmeni. Ar šiem akmeņiem var panākt noturīgu, smalku asinājumu, kas dažkārt var būt labāks par rūpnīcas asinājumu, taču rezultāts ir atkarīgs no asinātāja iemaņām, asmens tēraudu utt.
 • Ļoti smalki japāņu ūdens akmeņi (no 3000 līdz 10000 vai vairāk) paredzēti pulēšanai. Ar šiem akmeņiem panāk tā saucamo žiletes asumu. Pareizi asinot ar šiem akmeņiem panāk pareizu un izturīgu asmens asinājumu, kas darbosies ilgāk. Šie akmeņi noņem ļoti maz metāla, tāpēc ir izmantojami asināšanas beidzamajā fāzē.
Iesācējiem pilnīgi pietiekami sākt ar rupjo un smalko akmeni ar graudainību līdz 3000. Iegūstot pieredzi un atpazīstot asinājuma līmeni griešanas procesā jau varēsiet paši noteikt, cik daudz Jums jāasina nazi, lai tas grieztu Jums pieņemamā vai vēlamā veidā.


Instrukcijas un padomi:
Japānas ūdens akmeņiem ir slaveni ar ātru asināšanu. Brīvi sasaistītais abrazīvais materiāls tiek pietiekami ātri "dilst", jo tas kļūst neass, dodot vietu jaunam, asam abrazīvam materiālam.
Ūdens akmeņiem ir vajadzīgs ūdens, lai tie veiktu savu maģiju! Nekad nelietojiet eļļu, tā sabojās jūsu akmeni. Nekad nepakļaujiet mitros akmeņus temperatūrai zem 0 ° C - tie var saplaisāt. Nekādā gadījumā neatstājiet Japānas ūdens akmeņus ūdenī uz ilgu laiku.
Pirms lietošanas asināšanas akmeni iemērciet ūdenī - parasti pietiek ar piecām minūtēm, rupjiem akmeņiem - desmit minūtes. Asināšanai novietojiet akmeni uz neslīdošas pamatnes vai stingri sastipriniet to starp diviem koka gabaliem. Izmantojiet pēc iespējas vairāk akmens virsmas; tas pēc iespējas ilgāk atliks neizbēgamo nolietošanās efektu. Kaut arī slīpēšanas rezultātā radītā virca regulāri jānoskalo, to var atstāt vietā, kur nepieciešams smalkāks asināšanas efekts - tāpat kā ar smalkāku akmeni, kas noder asināšanas procesa beigās. Pirms pāriet uz smalkāku akmeni, notīriet instrumentus, lai rupja smiltis netiktu pārnesta uz nākamo asināšanas procesa posmu.
Izvēlieties mērķim piemērotu akmeni (lasīt augstāk).

Akmenim jābūt līdzenam. Izliekts akmens, kas kļuvis ieliekts, nekad nedos labu rezultātu. Pirms varat to izmantot, tas ir jāsaplacina. Japāņu ūdens akmeņus ir viegli saplacināt, jo saistošais materiāls ir samērā mīksts. Tas, protams, ir iemesls, kāpēc tie ir jāizlīdzina biežāk. Ir dažādi veidi, kā to izdarīt:
 1. Divu akmeņu beršana kopā ir vecākā un populārākā metode. Akmeņiem jābūt mitriem, t.i., pirms tam vairākas minūtes iemērktiem ūdenī.
 2. Paņemiet speciāli šim mērķim izgatavotu saplacināšanas akmeni, uz tā virsmas ielejiet nedaudz ūdens, pievienojiet tējkaroti silīcija karbīda pulvera un ar nelielu apļveida kustību ar nelielu apgriezienu turpiniet darbu pie akmens izlīdzināšanas.
 3. Trešā iespēja ir izmantot mitru, ūdensnecaurlaidīgu smilšpapīru, kas pielīmēts pie stikla plāksnes vai citas plakanas virsmas. Ja akmens ir ļoti slīpēts, sāciet ar 80 vai 120 graudainības smilšpapīru un, uzlabojot virsmu, mainiet uz smalkāku. Atkal varat pievienot silīcija karbīda pulveri, lai uz pusi paātrinātu līdzenuma atjaunošanas laiku.
 4. Pēc izlīdzināšanas akmens rūpīgi jāizskalo zem tekoša ūdens, lai nepieļautu rupjāku graudu palikšanu uz akmeņiem. Tas var radīt nevēlamus skrāpējumus uz naža nākamās asināšanas laikā.
Kopumā vērtējumu: 0
Vidējais vērtējums: 0
5 Zvaigzne
0
4 Zvaigzne
0
3 Zvaigzne
0
2 Zvaigzne
0
1 Zvaigzne
0

  Skatīt visas 0 pircēja/-u atsauksmes.

  Salidzini.lv logotips Kurpirkt.lv - visi Latvijas interneta veikali un cenas Ceno.lv

  cards sm

  Visas autortiesības ir aizsargātas © 2010 - 2020 SIA "LATLYNX"
  Ievietotās informācijas (vai to daļu) kopēšana vai izplatīšana no www.lynxgear.lv bez SIA "LATLYNX" rakstiskas atļaujas ir aizliegta.