×
 x 

Grozs tukšs
Grozs
Grozs tukšs

Fallkniven naži visā pasaulē pazīstami ar savu kvalitāti, un to izmanto krāpnieki, kas ar Fallkniven vārdu pārdod lētus pakaļdarinājumus. Kā tos atšķirt no oriģināliem Fallkniven nažiem? Fallkniven izveidojis ceļvedi.

Ir trīs Fallkniven nažu modeļi, kuriem visbiežāk tiek izgatavoti to pakaļdarinājumi - A1, F1 un WM1. Galvenais rādītājs, kā var atšķirt oriģinālu nazi no neīsta, ir naža asmens. Oriģinālajiem nažiem tas ir izliektas formas (Convex Edge), bet pakaļdarinājumiem - taisnas formas jeb V burta formā (Bevel). Atšķirība labi redzama foto.

Ir vēl dažas citas atšķirības, kas ļauj noteikt, vai gatavojaties pirkt īstu Fallkniven nazi vai tā kopiju.

Fallkniven nazu pakaldarinajumi

Hologrāfiska uzlīme uz Fallkniven oriģinālās kastītes

Diemžēl jāatzīst, ka nepieredzējušam pircējam ar netrenētu aci ir ļoti grūti pamanīt atšķirības starp oriģinālu nazi un pakaļdarinājumu. Vēl jo vairāk tāpēc, ka nažu kopijas tiek pārdotas kastītēs, kas ir gandrīz identiskas īstajām. Tomēr kopš 2013.gada vasaras uz Fallkniven kastīšu priekšpuses ir hologrāfiska uzlīme – pelēkā krāsā, līdzīga Fallkniven logo, un tās pamatnē ir iestrādāts uzraksts „Original”. Nažu pakaļdarinātājiem šādu uzlīmju nav.

Gaiši brūna Fallkniven kastītes iekšpuse

Minētie trīs nažu oriģinālie modeļi tiek pārdoti kastītēs, kuru iekšpuse ir gaiši brūna. Savukārt Ķīnā ražotajiem pakaļdarinājumiem kastītes ir baltas gan no ārpuses, gan iekšpuses. Uzreiz jāatzīmē, ka balta iekšpuse ir arī oriģinālajiem NL sērijas nažiem, kā arī A1 nazim ar ādas maksti. Bet līdz šim tirgū manīti pakaļdarinājumi tikai F1L, F1z, A1z un dažiem WM1z nažu modeļiem.

EAN numurs uz visām oriģinālajām Fallkniven kastītēm

Uz visām Fallkniven nažu kastītēm ir uzlīmēts vai uzdrukāts EAN numurs (European Article Number), kā to paredz EAN specifikācija. Tas atrodams uz visiem Fallkniven produktiem, kas pirkti pie Fallkniven vai no tā izplatītājiem, tai skaitā arī interneta veikalā www.lynxgear.lv. EAN numuru izmanto svītru koda nolasīšanai.

Neatbilstoša cena Fallkniven oriģināla cenai

F1, A1 un WM1 nažu pakaļdarinājumi parasti tiek pārdoti par neatbilstošu cenu. Tomēr dažkārt kopiju pārdevēji arī uzliek cenu, kas ir ļoti tuva oriģinālajai vai pat līdzvērtīga tai. Šādā gadījumā jāpievērš uzmanība citām pazīmēm, nevis tikai cenai.

Taisns asmens vs. izliekts asmens

Visiem Fallkniven pakaļdarinājumiem ir taisna asmens mala, un pats asmens ir veidots V veida formā. Oriģinālo Fallkniven nažu asmens forma ir izliekta, bet vidusmēra pircējs to varētu arī nepamanīt. Atšķirības ir labi redzamas attēlā.

Fallkniven nažiem izmanto daudzslāņainu tēraudu

Visi Fallkniven naži ir izgatavoti to slāņainā tērauda, un tērauda savienojuma vietu tuvu pie asmens muguras iespējams saskatīt arī ar neapbruņotu aci. Daži no pakaļdarinājumu ražotājiem Ķīnā, bet ne visi, ir centušies imitēt šo īpašību, iegravējot šādu līniju asmenī. Nezinātājam, iespējams, atšķirt šādu pakaļdarinājumu no īsta varētu sagādāt grūtības.

Fallkniven pakaļdarinājumos izmanto zemas kvalitātes tēraudu

Fallkniven uzņēmums veicis testus pakaļdarinājumos izmantotajam materiālam diviem F1 un A1 nažiem, kas izgatavoti Ķīnā. Nažus pārbaudīja Zviedrijā, akreditētā laboratorijā. Rezultāti apliecināja, ka Ķīnas kopijas ir izgatavotas no ļoti slikta vai slikta nerūsējošā tērauda, kas ievērojami atpaliek no Fallkniven oriģināliem izturības un asmens nodiluma ziņā.

Universāls padoms

Nekad neiegādājieties Fallkniven nažus no privātpersonām, bet gan no labi zināmiem avotiem, piemēram, medību preču veikaliem un uzticamiem interneta veikaliem.