×
 x 

Grozs tukšs
Grozs
Grozs tukšs

Iegādājoties jaunu nazi, cilvēki visbiežāk meklē labāko attiecību starp tā cenu un funkcionalitāti.
Atbilde meklējama naža metālā un spalā. Ja runa ir par nerūsējošā tērauda nažiem, labam nazim tas visdrīzāk būs tieši 440-C nerūsējošais tērauds.

440-C ir nažu ražotāju vidū iecienīts tērauda tips tā labo īpašību dēļ:

  • izturīgs pret rūsu un dažādiem atmosfēras apstākļiem,
  • tam piemīt labas cietības un dilumizturības īpašības,
  • visu metāla sakausējuma vidū tas izceļas ar spēju saglabāt augstāko cietību pat pēc termiskas apstrādes,
  • no tā var izveidot gludi nopulētas virsmas ar ļoti asām malām.

440 nerūsējošā tērauda metālu grupā ir vēl citu tipu tēraudi – 440-A un 440-B, kuru īpašības ir stipri atšķirīgas no 440-C. Tieši A un B metālus visbiežāk izmanto rūpnieciskajā nažu ražošanā, jo tie ir „mīkstāki” un rūpnieciskajām iekārtām padevīgāki. Vienlaikus arī izturīgāki pret koroziju. Tomēr nesaglabā asumu tik ilgi, kā 440-C tērauda naži.
Daži ražotāji apzināti manipulē ar izmantotā metāla apzīmējumiem, lai maldinātu pircējus. Ņemiet vērā – ja asmens tērauds apzīmēts kā nerūsējošais tērauds (stainless steel), ķirurģiskais nerūsējošais tērauds (surgical stainless) vai vienkārši 440 nerūsējošais tērauds (440 stainless), varat būt drošs, ka tas ir 440-A vai 440-B tipa nazis.
440-C ir ievērojami labāks un arī dārgāks metāls, tāpēc, ja naža izgatavotājs to būs izmantojis, tas gandrīz vienmēr tiks apzīmēts tieši ar šo ciparu un burta kombināciju.
Internetveikala www.lynxgear.lv nažu klāstā lielākoties ir 440-C tērauda vai tā līdzinieka AUS-8 naži. Bet 440-A nerūsējošais tērauds izmantots vācu kompānijas Böker ekonomisko nažu līnijā, kas apzīmēta ar zīmolu Magnum by Böker.