×
 x 

Grozs tukšs
Grozs
Grozs tukšs

Parasti ir grūti izvēlēties zābaku izmēru attālināti, bez to mērīšanas, taču ar LOWA zābakiem ir vienkāršāk, tie ir standarta izmēra apavi, salīdzinot ar citiem brendiem. Parasti LOWA zābaki ir piemēroti uzreiz vairumam klientu, kas mēra savu izmēru. Ja ikdienā nēsājiet 42. izmēru, tad vairums gadījumos Jums derēs 42. izmērs (Lynxgear.lv piezīme - tas attiecas uz gadījumiem, kad salīdzināt Lowa zābakus ar Eiropas brendu apaviem).

Visi zinām, ka pavadīt laiku dabā ir daudz patīkamāk ar ērtiem apaviem. Ir pierādīts, ka, ja kājas jūtas labi, tad kopējs ķermeņa un prāta stāvoklis gan fiziski, gan psiholoģiski ir labs vai var spēji uzlaboties. Tāds nieks kā maza tulzna var sagādāt ļoti daudz sāpju un diskomfortu. Pajautājiet jebkuram karavīram, cik svarīgi ir apavi, visi kā viens Jums atbildēs vienu un to pašu.

Daži padomi pārbaudei klātienē, kā izvēlēties apavus vai saprast, vai tie ir piemēroti:

Tātad, ja Jums ir zābaki mājās vai tikko esat tos saņēmis no Interneta (protams, Lynxgear.lv) veikala, Jūs varat sekot zemāk esošajiem padomiem, lai noteiktu to piemērotību sev. Ja Jums pastāv šaubas, Lynxgear.lv vienmēr piedāvā konsultācijas piemērota izmēra noteikšanai.

1. Apavu garuma pārbaude

Ievietojiet pēdu pilnībā atvērtā zābakā, novietojiet pēdu tā, ka tā pavisam nedaudz pieskaras zābaku priekšējai daļai. Spiežat ar pēdu uz leju tā, lai pēda ir pilnībā piespiesta zolei. Pēc tam ievietojies savas rokas rādītājpirkstu pēdas aizmugurējā daļā starp pēdu un zābaka aizmugures sieniņu. Normāli būtu, ja starp zābaka sienu un pēdu pietiekami daudz vietas, lai ievietotu rādītājpirkstu bez īpašas piepūles.

Ja pirkstu izdodas ievietot ar grūtībām vai tas ir saspiests, tā ir pirmā pazīme, ka zābaks varētu būt par īsu. Atkal, ja vietas pirkstam ir stipri vairāk, apavs varētu būt par garu.

2. Apavu sasiešana

Nākošais etaps apavu pārbaudē ir saprast, kā jūtas kājas, kad zābaki ir sasieti. Pozīcijā sēdus ievietojiet pēdas zābakos tā, ka papēža aizmugure maigi pieskaras zābaka aizmugurējai sieniņai, un novietojiet pēdas plakaniski. Tad pakāpeniski sasieniet auklas. Sasiet apavus nepieciešams tā, lai zābaki pieguļ pie kājas, taču tie nedrīkst saspiest kāju. Sasiet zābakus nepieciešams tā, lai visu auklu garumā piegulšanas sajūta ir vienāda un cieša, taču ne nospiedoša.

Šis process radīs labu priekšstatu, cik vietas kājas aizņem apavos. Ja zābaki ir par mazu, tad pamanīsiet, ka auklu sējums izliecas uz āru. Ja zābaki ir par lielu, pamanīsiet, ka nepieciešams vairāk spēka un piepūles, lai zābakus sasietu.

Auklas jāsien visa zābaka augstumā, neizlaižot nevienu auklas atvērumu. Visā procesu jāveic sēdus pozīcijā.

3. Celšanās kājās

Šajā posmā pārbaudīsiet zābaku piemērotību stāvus. Pēc zābaku sasiešanas 2. punktā, celieties kājās. Pieceļoties pamanīsiet, ka sajūtas mainās. Tas ir tāpēc, ka ķermeņa svars pilnībā sāk balstīties uz pēdām, tās palielinot. Ja pēc piecelšanās pirkstu gali pieskaras zābaku priekšējai daļai, noteikti apsveriet nākamā izmēra izvēli.

4. Svara pārnešana

Stāvot kājās, noteikti pamēģiniet pārnest svaru no pēdas aizmugures uz priekšu un atpakaļ, varbūt arī pēdu sānos. Šis process ļaus pārliecināties par zābaku platumu un zābaku pēdu balstu. No visām pusēm ap pēdu, tajā skaitā arī no augšas, jājūt kopumā komfortablu un stabilu pēdu balstu, kas notur pēdu vietā.

5. Roku izmantošana

Pārbaudiet ar rokām visas šķietami problemātiskās zonas uz zābakiem - vietas, kur šķiet, ka kāja ir izspiedusies uz āru, vai otrādi, kur šķiet, ka ir tukšumi. Ideālā gadījumā zābakam jāaptver pēda vienmērīgi. Neregularitātes nelielā apmērā ir pieņemamas, ņemot vērā, ka pēdas tomēr visiem nav vienādas.

6. Pēdas locījuma punkta pārbaude

Ļoti būtiski ir noteikt, vai Jūsu pēdas locījuma vieta sakrīt ar ražotāja noteikto uz zābakiem. Ņemot vērā to, ka šī vieta piedzīvo vislielāko slodzi uz stiepi un savilkšanos, šo ir svarīgi noteikt pareizi. Ja salokot pēdu zābaka materiāls augšpusē ļoti saburzās, tad iespējams, ka zābaka izmērs ir par lielu. Ja zābaka materiāls pēdai rada duršanas vai berzēšanas sajūtu, tad pastāv iespēja, ka zābaka izmērs ir vai nu par īsu vai par šauru.

7. Zābaku ienēsāšana un pierašana pie tiem

Ļoti būtiski arī ir pieradināt savas pēdas pie zābakiem un zābakus pie pēdām. Pastaigājiet pa trepēm augšā un lejā, pastaigājiet pa istabu. Ļaujiet pēdām pierast pie zābakiem. Parasti zābaki sniedz lielāku balstu pēdām, nekā ikdienas apavi, tāpēc sajūtas būs citas. Tāpat zābaki būs smagāki. Dažreiz pietiek pastaigāt piecas minūtes pa telpu.

Ja varat pastaigāt zābakos stundu un nejūtat berzi vai dūrienus, tad zābaki ir visticamāk pareiza izmēra.

  • Mēriet zābakus darba dienas beigās, kad pēdas pēc dienā pieredzētās slodzes ir lielāka izmēra, salīdzinot ar rītu pēc atpūšanās naktī.
  • Mēriet zābakus ar zeķēm, ar kurām tos nēsāsiet.
  • Zābaki var palikt pēc laika platāki, jo ādai piemīt īpašība pastiepties pēc slodzes un kļūt mīkstākai (uz šo gan ļoti paļauties nevajadzētu).
  • Visiem zābakiem, neatkarīgi no tā, cik ērti tie liekas jauni, nepieciešams laiks, lai tie paliktu mīkstāki un ērtāki.
  • Lowa zābaki ir pieejami arī pusizmēros.

LOWA Izmēru tabula

UK - izmēri angļu, EU - Eiropas standarta izmēri, Length of feet (mm) - faktiskais pēdas garums mm, US men - vīriešu apavu izmērs ASV, US women - sieviešu apavu izmērs ASV ( normāls un injicētas zoles)

UK izmēri

Starpība starp pilnajiem izmēriem ir 8.46 mm (no pusizmēra līdz pilnam = 4.23 mm).

Pēdas izliekums

Pēdas izliekums palielinās par aptuveni 3 mm no pilna izmēra uz nākamo pilno izmēru (no pusizmēra līdz pilnam = max 1.5mm).

Platuma noteikšanai

Ja izvēlaties platākus zābakus, ņemiet vērā šādus parametrus:
Pēdas ieliekuma daļā pēdas platums palielinās par 2 mm katrā pēdas pusē un pirktu zonā, pacēluma augstums palielinās par 7mm.

Pēdas garums pēc tabulas

Nosakot izmēru, izvēlieties garākās pēdas garumu. Eiropas standarta izmērs parasti atbildīs pēc tabulas tieši Jūsu faktiskajam pēdas garumam.

________

Informācija paņemta no www.lowamilitaryboots.com. Paldies!