+371 2 6159 668 Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

×
 x 

Grozs tukšs
Iepirkumu grozs
Grozs tukšs

Mēs visi iedomājamies, ka nonākot krīzes situācijā, izvilksim no kabatas nazi, no somas aptieciņu u.t.t. (viens no iemesliem, kādēļ man “tukša soma” sver tik daudz).
Bet tā nav. Situācija kurā mums ir vajadzīgie darbarīki ir tomēr kempings vai treniņš, nevis izdzīvošana.

Lai gan mums visiem gribas atrast ideālo vietiņu zem saules, realitātē tas izdodas reti. Nedaudz aplūkošu kritērijus, pēc kuriem var nolūkot savu sapņu pleķīti.

Iesākumā ir jāsaprot, ka izvēle atšķirsies no gadalaika. Rudenī un ziemā netraucēs odi un knišļi, agrā pavasarī būs grūtāk atrast sausu vietu u.t.t.

Par ārkārtas gadījumu somu jeb krīzes situācijas somu un tās nepieciešamību pirms kāda laika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izdeva ļoti labu bukletu (foto zemāk), tādēļ šinī rakstā vairāk aplūkosim nianses, kuras VUGD neminēja. Šie ieteikumi nav likums, katram ir jāizvērtē savas prioritātes ārkārtas gadījumu somas izveidei un sev nepieciešamais mantu klāsts krīzes situācijā.

Izsakoties nedaudz ar humoru, izdzīvošanas komplekts ir noderīgu lietu kopums, kas parasti, nonākot nelaimē, nav klāt. Šāds komplekts satur priekšmetus, kas palīdzēs sagaidīt glābējus, apmaldoties mežā, dabas vai tehnogēnās katastrofas gadījumā tiekot nošķirtam no apkārtējiem u.c. līdzīgās situācijās. Izdzīvošanas komplekts jāveido katram pašam pēc saviem ieskatiem, lai gan ir pieejami arī gatavi komplekti. Šis raksts sniedz virspusēju ievadu, kas jāņem vērā, to komplektējot.