+371 2 6159 668 Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

×
 x 

Grozs tukšs
Iepirkumu grozs
Grozs tukšs

Šis ir izglītojošs raksts, kas paredzēts tiem, kas vēlas apzināties visus riskus situācijās, kad lasītājam var uzbrukt kāds ar nazi. Nekādā gadījumā šis raksts nav paredzēts, lai veicinātu vardarbību, mudinātu kādu uz to vai aizstāvētu vardarbību pret jebkuru dzīvu būtni. Cilvēkiem ar spilgtu iztēli un vājiem nerviem uzreiz lūgums nelasīt. Rakstā ievietoto informāciju katrs lasītājs izprot un izmanto pilnībā uz savu atbildību.

Ik palaikam kāds jautā, ko darīt ja uzbrūk cilvēks bruņojies ar nazi.

Parasti jautājums seko pēc šādiem notikumiem - http://www.tvnet.lv/zinas/arvalstis/791359-francija-lielveikala-sieviete-ar-kartona-nazi-ievaino-divus-cilvekus

Neuzskatu sevi par lielu speciālistu nažu cīņā, tādēļ pakonsultējos ar zinošākiem cilvēkiem un papētīju literatūru. Tad nu īsumā, kas sanāk, apkopojot visu informāciju.

Mēs visi iedomājamies, ka nonākot krīzes situācijā, izvilksim no kabatas nazi, no somas aptieciņu u.t.t. (viens no iemesliem, kādēļ man “tukša soma” sver tik daudz).
Bet tā nav. Situācija kurā mums ir vajadzīgie darbarīki ir tomēr kempings vai treniņš, nevis izdzīvošana.

Lai gan mums visiem gribas atrast ideālo vietiņu zem saules, realitātē tas izdodas reti. Nedaudz aplūkošu kritērijus, pēc kuriem var nolūkot savu sapņu pleķīti.

Iesākumā ir jāsaprot, ka izvēle atšķirsies no gadalaika. Rudenī un ziemā netraucēs odi un knišļi, agrā pavasarī būs grūtāk atrast sausu vietu u.t.t.

Par ārkārtas gadījumu somu jeb krīzes situācijas somu un tās nepieciešamību pirms kāda laika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) izdeva ļoti labu bukletu (foto zemāk), tādēļ šinī rakstā vairāk aplūkosim nianses, kuras VUGD neminēja. Šie ieteikumi nav likums, katram ir jāizvērtē savas prioritātes ārkārtas gadījumu somas izveidei un sev nepieciešamais mantu klāsts krīzes situācijā.